KONTAKT

 

REJESTRACJA TEL: 502 942317

PON-PT 8:00-20:00

SOB 9:00-15:00

 

E-mail: ginestetlaser@o2.pl

 

Strona www:

www.ginmedic.jimdo.com

 

SZCZECIN PLAC ZWYCIĘSTWA 1, UL. KU SŁOŃCU 63.

 

 

PIERWSZY W SZCZECINIE IMPLANON NXT PODSKÓRNY IMPLANT ANTYKONCEPCYJNY - 3 LETNI CZAS DZIAŁANIA

IMPLANON NXT PODSKÓRNY HORMONALNY IMPLANT ANTYKONCEPCYJNY I LECZNICZY CENA DO UZGODNIENIA

DOKŁADNE INFORMACJE I REJESTRACJA TEL. 502 94 23 17

Implant antykoncepcyjny powinien być zakładany przez lekarza ginekologa który uzyskał odpowiedni certyfikat i jest przeszkolony w tym zakresie. Pozwoli to unknąć niepotrzebnych kosztów i powikłań takich jak założenie implantu do mięsnia dwugłowego, uszkodzenie układu mięśniowo-szkieletowego, powstanie krwiaka podpowięziowego, zakażenia, wysunięcia i uszkodzenia implantu.

Ostatnio od marca 2014 dostępna jest w Polsce nowa metoda antykoncepcji jaka jest podskórny implant antykoncepcyjny. Metoda ta jest dostępna w innych krajach Europy od wielu już lat. Szacuje się iż założono około 8,5 miliona implantów antykoncepcyjnych u kobiet zamieszkujących kraje głównie Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych.

Implanty zawierają powoli uwalniający się hormon progestagen, wszczepiane są pod skórę w górnej części ramienia, ręki niedominującej. Implant uwalnia hormon, który poprzez otaczające go tkanki dostaje się do krwi, a następnie zostaje rozprowadzony po całym organizmie. Wszczepienie implantu jest zabiegiem chirurgicznym. Implant można założyć w dowolnym dniu cyklu miesiączkowego, jeśli uprzednio wykluczyło się ciążę. Można również usunąć go w dowolnym momencie. Ochrona antykoncepcyjna istnieje od momentu wszczepienia implantu, jeżeli ten zostaje wszczepiony w ciągu pierwszych siedmiu dni cyklu menstruacyjnego, natomiast gdy implant zostaje wszczepiony w innym terminie należy przez 3 dni stosować dodatkową metodę antykoncepcji.

Implanty działają na trzy sposoby: hamują owulacje (progestagen hamuje niezbędny do jajeczkowania wyrzut lutropiny), zagęszczają śluz szyjkowy, który tworzy nieprzepuszczalną dla plemników barierę oraz hamują cykliczne dojrzewanie endometrium (prowadzące do jego zaniku), które uniemożliwia implantację zarodka, gdyby doszło jednak do zapłodnienia.

W związku z tym, że implanty zawierają jedynie progestagen mogą być stosowane u kobiet, u których występują przeciwwskazania do przyjmowania estrogenów. Implanty są również odpowiednią metodą dla kobiet otyłych jak też karmiących piersią, progestageny zawarte w implancie nie wpływają na ilość i jakość pokarmu, nie wpływają również na rozwój dziecka. Implant można wszczepić zaraz po porodzie.

Implant antykoncepcyjny można zakładać kobietom które nigdy nie rodziły(przewaga implantu nad wkładkami domacicznymi)

 

Implanon składa się z pojedynczego, elastycznego pręcika o długości 4 cm i średnicy 2 mm, zawiera 68 mg etonogestrelu (3-ketodezogestrelu) rozproszonego w rdzeniu zbudowanym z octanu etylowinylu (EVA). Pokryty jest błoną z tego samego materiału o grubości 0,6 mm, ograniczającą uwalnianie hormonu. Implanon początkowo uwalnia hormon z prędkością 67 µg na dobę, wartość ta zmniejsza się po upływie roku do 40-50 µg na dobę, a po dwóch latach osiąga 30 µg na dobę.

Implanon hamuje jajeczkowanie przez 2,5 roku i zapewnia ochronę antykoncepcyjną przynajmniej przez 3 lata. W przypadku Implanonu masa ciała nie wpływa na stężenie hormonu, implant ten jest odpowiednim środkiem antykoncepcyjnym dla osób otyłych